SOVOVA BOJOVKA ANEB KOFOLA & MALINOVKA

04.06.2016
 

Na Folkališti jsme měli hrát v sobotu, a protože v pátek byl Slamák pracovně v Praze a nechtělo se mu pendlovat po dé jedničce tam a zpátky, připravil Sovovi bojovou hru: „Přijedeš ke mně do práce, na recepci si vezmeš klíče od kanclu, ve stole najdeš klíče od auta, na parkovišti auto a vyrazíš do Kaliště,“ zavěsil a jal se kalit. Zapomněl ale, že se Slávkem Janouškem se v této disciplíně zvítězit nedá a remizovat se podaří jen ostříleným borcům v aktuálně skvělé formě. Tu Slamák tentokrát neměl, což ráno hned po probuzení (rozuměj ve čtyři odpo) sportovně přiznal. Když ho Sova po příjezdu uviděl, jen se realisticky zeptal: „Zpátky řídím asi taky já, že...“ Otázka to ale nebyla.

Vystoupení před početným a hlavně vstřícným publikem dopadlo nad očekávání. Zklamaná snad nakonec nebyla ani fanynka, která na otázku, co bychom měli zahrát, pohotově vykřikla: „Tu romantickou!“ Dostalo se jí Slamákovy ještě pohotovější odpovědi: „V tomhle stavu romantickou rozhodně hrát nemůžeme.“ Radši jsme nasadili hospodu Moravu.

Účinkování na Folkališti bylo naším premiérovým. A ještě jednu premiéru jsme si v Kališti prožili. Po koncertě se festivalovým návštěvníkům naskytla netradiční podívaná – u stolu sedící Sova s kofolou a Slamák s malinovkou...