Koncert Pavla Dobeše

01.05.2010
 

... proběhl Prvního máje v Třebovickém mlýně a my jsme Pavlu Dobešovi, který tentokrát vystoupil společně s Tomášem Kotrbou, předskakovali. Dobeš v Ostravě pořád táhne, takže předprodej musel být ukončen už v průběhu týdne a mohli jsme se tedy těšit na plný sál. A skutečně jsme hráli v příjemném prostředí před téměř dvěma stovkami většinou vnímavých diváků. Ty neukázněné během našeho vystoupení zpacifikoval náš nový fanoušek Radovan Hajda ze Šenova u Nového Jičína, který „narušitele“ poněkud drsnějším způsobem umravnil, za což si od publika vysloužil potlesk na otevřené scéně a také sovoslamákovský dík.

V půlhodince, jež byla našemu hraní vymezena, jsme lidem, kteří nás dosud neznali, chtěli představit to nejlepší z našeho repertoáru, nakonec jsme se ale rozhodli risknout i jednu zbrusu novou píseň. Pracovně jsme si ji prozatím nazvali „Marie“ a zasadili jsme ji do jihočeského bermudského trojúhelníku nacházejícího se mezi Pískem, Týnem nad Vltavou a Temelínem. Líbila se, a tak se na ni můžete těšit už na Zahradě písničkářů v Kuřimi.

Dobešovo vystoupení jsme si samozřejmě nenechali ujít a musíme říct, že se nám líbilo a navíc pro nás bylo velmi poučné, co se týče dramaturgické výstavby koncertu. Jak je u nás již zvykem, nemohl se ani prvomájový večer obejít bez následné družební akce. Tu jsme původně chtěli zakončit v nejmenované porubské pivnici, jelikož nám však bylo zakázáno hrát na kytary a po neuváženém investigativním Slamákově dotazu na důvod tohoto zákazu bylo přinesené pivo odebráno i Sovovi, akce se přesunula do konkurenční restaurace, kde už bylo všem všechno jedno... Zrušte investigativní redaktory, Bohemians Praha a restauraci Bohemia v Ostravě-Porubě! Ať žijí klokani a Ďolíček!!!

Třebovický mlýn 2010Třebovický mlýn 2010Třebovický mlýn 2010Třebovický mlýn 2010