Hostišovské (folkové) koštování 2012

09.11.2012
 

Byly to hodně náročné tři dny... Co se vlastně dělo, je trefně vystiženo závorkou v názvu tohoto postřehu. O folk skutečně moc nešlo, ale koštovali jsme poctivě celý druhý listopadový víkend. Tehdy se totiž sešly dvě akce najednou: Slamák natáčel se štábem České televize a s Boží pomocí dokument z cyklu Cesty víry o valašském bubenickém mágovi nazvaný Jura z Valach a jen tak mimochodem si odskočil zahrát do Hostišové, zatímco Sova, jako správný folkař, přijel na vystoupení vlakem.

Vypadalo to, jako by se v pátek večer všichni Hostišovští sešli v místním kulturním domě. V sále pro sto dvacet lidí se jich tísnilo celých sto pade, a tak jsme si to spolu s pořádajícím Hostbandem, A. M. Úletem a Pepou Fouskem pěkně užili. Jedinou, zato pořádnou, skvrnou na celém večeru byla nešťastná manipulace s litrovou lahví slivovice před vchodem do kulturáku v podání nejmladšího člena televizního štábu. Ale i tu jsme poté, co jsme se vzpřímili z kleku a vytáhli střípky skla z jazyků, vyhodnotili jako přínosnou, neboť zafungovala jako pozvánka na Koštování lépe než plakát v obecní vývěsní skříňce... Pár fotek z náročného, leč velmi příjemného, víkendu najdete tady.

Slamák, Jura a mistr zvuku Jakub KrajíčekJura Nedavaška s režisérkou Petrou VšelichovouJurův chrámJurův větrný chrámLežérně a vležeJura vaříJura z Valach se SlamákemJura ve své undergroundové garážiNejmladší člen televizního štábuS Pepou Fouskem