HOSPODA MORAVA V PARNÍKU ANEB SPOLEČENSKÝ AUTISTA

20.12.2018
 

Bedňáci Kamiš a Slamák přišli do Parníku už v pět, vše ustavili a nazvučili. Mistr dorazil krátce před sedmou, usedl na své místo, vzal do ruky kytaru a… zvukovka mohla začít nanovo.

Byli jsme zvědavi, kdo jsou lidé, kteří si zabukovali místa hned pod pódiem. Pár minut před osmou jsme měli jasno – dorazil náš orlovský fanclub. Sova jako by si rázem vzpomněl na léta, kdy s folkem v orlovské hospodě Moravě začínal, odvázal se a proměnil ostravský koncert v jedinečnou autistickou one man show. Poté, co divákům představil CMS (Centrální mozek Sovy) pomocí podvazků důmyslně připevněný k sovímu stehýnku, předvedl několik vybroušených stylů smrkání a pití z lahve, až nakonec postupně propustil celou kapelu. Zítku, protože mu do harmonik foukal moc blízko u hlavy, Kamiše, neboť se přes něho neslyšel, a Slamáka proto, že se bez něj zkrátka obejde, což demonstroval tím, že sám zahrál a odzpíval kus Erazima Hauera. Publikum řvalo smíchy a Parníkem se ozývaly ženské výkřiky typu „ať už toho nechá, nebo se počůrám“.

Nakonec nás Sova ale všechny vzal na milost, a tak se na vás (třeba ve stejném složení) budeme těšit při některém z koncertů v roce 2019.