FOLK VERSUS ALTERNATIVA ANEB NAPRAVENÝ KRITIK

25.06.2016
 

„Na kolik vás mám napsat?“ ptal se Belmondo, když začal dávat dohromady line-up hradecké open scény. „Nám je to celkem jedno, hlavně nás nenasaď proti headlinerům, aby na nás vůbec někdo přišel.“ – „Tak já vás dám proti nějaké alternativě, kterou nedají už ani alternativci,“ zněla odpověď.
V Hradci opět panovaly tropy. Loni jsme hráli těsně před půl desátou večer a předpovídané bouřky z tepla se o slovo začaly hlásit, právě když jsme spustili Nad Řípem se blýská… Na potemnělé nebe bičované blesky a připomínající obal naší desky byl fascinující pohled, ze kterého, navzdory počasí, běhal mráz po zádech.
Když jsme letos po vystoupení podepisovali cédéčka, všiml si Slamák přicházejícího Tomáše Hrubého, šťouchl do Sovy a ostentativně pronesl: „Podívejme, pan kritik, který si plete devítku se šestkou.“ Potrefený kritik okamžitě pochopil, že jde o narážku na jeho hodnocení naší desky na Folktimu. „Víte, já tu desku hodnotil hodně brzy,“ začal se omlouvat, „ale kdybych ji měl obodovat po dnešním živém hraní...“ – „Tak bys nám tu devítku dal,“ skočil mu do řeči Slamák. „Tak bych vám, pánové, dal desítku,“ pochvalně pokýval hlavou... Děkujeme, Tomáši.