Amfolkfest 2009

25.07.2009
 

Na Pulčiny jsme přijeli v pátek asi hodinu před půlnocí, právě když začínalo pršet, což nevěstilo nic dobrého. Naše první kroky mířily do místní hospody a po krátké aklimatizaci jsme se vydali na kutě. Druhý den jsme totiž měli hrát v pravé poledne, tedy v době, kdy každý správný folkař ještě spí... ne tak každý správný tramp, ten už má za sebou snídani v podobě šampaňského a kaviáru a je připraven naslouchat vystupujícím kapelám. Prapor správných trampů, ostatně jako již tradičně, držel Cimbura & spol.

Nad Pulčínem se honily mraky a vypadalo to, že si budeme muset odtrpět hraní v dešti. Ale už před námi vystupující kapela Vrkoč končila svůj koncert za krásného slunečného počasí, které vydrželo i po celou dobu našeho vystoupení. Marně jsme vzpomínali, kdy jsme měli tolik štěstí. Dosud jsme vždycky hráli po prvotřídních vyvolávačích deště. Takže ještě jednou díky, pánové z Vrkoče!

Sobotní odpoledne jsme si pěkně užili, přestože počasí i nadále zkoušelo návštěvníky, kolik toho vydrží. Slamák si na pódium odskočil ještě při vystoupení Žambochů, kdy v Plísničce nahradil Stániččinu němčinu ostravštinou. Potom došlo k osudovému setkání s Kubou Horákem z novoborského Zhasni a oba Kubové si po zbytek Amfolkfestu vzájemně přáli vše nejlepší k jejich jmeninám. Kdo z nich nakonec zhasl jako první, se nám nepodařilo zjistit...